пятница, 29 ноября 2019 г.

Природознавство, 4кл


Тема. Атлантичний океан
Мета. Сформувати в учнів уявлення про особливості Атлантичного океану; розвивати вміння читати карту та працювати із нею; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення; виховувати спостережливість, вміння помічати неповторність і велич природи.
Обладнання: карта півкуль, фізична карта світу, відеофільм «Легенда про Атлантиду», презентація «Уявна подорож  Атлантичним океаном», презентація «Океани землі», атласи, контурні карти, роздатковий матеріал.
Тип уроку: комбінований.
Очікувані результати. Учні знають:
-         походження назви «Атлантичний океан»;
-         географічне положення Атлантичного океану;
-         особливості Атлантичного океану;
-         склад рослинного і тваринного світу.
                                 Учні вміють:
-         показувати Атлантичний океан на карті;
-         користуватися атласами, контурними картами;
-         виступати перед класом із підготовленою інформацією
Хід уроку.
І. Організація учнів до уроку
Встали діти всі рівненько,
Усміхнулись всі гарненько,
Настрій на урок візьмемо
Й працювати розпочнемо
- Сьогодні урок природознавства проведу я, зовуть мене Олена Петрівна. Я хочу, щоб урок наш пройшов цікаво і змістовно.
Смайлики.
- На парті у кожного лежать смайлики, візьміть їх і покажіть, з яким настроєм ви починаєте урок.
ІІ. Фенологічні спостереження.
1)    Хвилинка спостережень.
   Яка пора року настала?
-         Як називається перший місяць зими?
-         Які зміни в природі відбулися з приходом зими?
-         Діти. А що ви знаєте про місяць грудень?
2)    Виступ синоптиків.
-         Послухаємо виступ синоптиків, які розкажуть нам про місяць грудень.
1
Назва місяця грудень походить від слова «груддя». Після осінніх дощів розтоптані возами грунтівки замерзали. Їздити такими дорогами було важко – заважали замерзлі грудки. У давньоруські часи цей місяць називали «студень». У народі його ще звали «лютень, «хмурень», «стужайло», «мостовик».
2
Грудень – перший місяць зими і останній в році. В грудні, зазвичай, випадає багато снігу, можуть вдарити морози. На протязі багатьох століть було складено чимало народних прикмет грудня, за якими можна визначати майбутню погоду та врожаї: «Якщо в грудні ясно – буде недорід врожаю», «Якщо грудень похмурий, то й врожай буде гарним».
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.     Гра «Перевір себе»
-         Чи правильне твердження, що океани – це величезні ділянки води, що оточують материки й острови?
-         Чи правильне твердження, що вода в океані солона?
-         Чи правильне твердження, що на землі існує п’ять океанів?
-         Чи правильне твердження, що Тихий океан – це найменший?
2. Робота з картою півкуль.
Звернути увагу на правила роботи з картою.
-         Погляньте на Карту півкуль. Хто попрацювати біля дошки.
-         Покажіть Західну/ Східну півкулю.
-         Покажіть північний/ Південний полюс.
-         Покажіть екватор.
-         Хто зможе показати Тихий океан?
-         У якій півкулі він знаходиться?
І\/. Повідомлення теми та мети уроку.
А сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про особливості Атлантичного океану, навчитесь показувати його на карті, дізнаєтесь про тваринний і рослинний світ.

\/. Мотивація навчальної діяльності.
Цей океан дуже таємничий і про одну з цих таємниць ми зараз дізнаємось: чому він так називається?

 Перегляд відео «Легенда про Атлантиду»

-         Так звідки походить назва океану?

- Ми з вами відправляємось у подорож досліджувати таємниці Атлантичного океану.
Презентація «Атлантичний океан» (слайд 2. Корабель)

\/І. Вивчення нового матеріалу.
1)    Розповідь вчителя за презентацією «Атлантичний океан»:
-         Загальна характеристика Атлантичного океану (слайд 3);
-         Острови Атлантичного океану (слайд 4);
-         Моря Атлантичного океану (слайд 5);
-         Саргасове море (слайд 6);
-         Бермудський трикутник (слайд 7);
-         дно Атлантичного океану(слайд 8);
-         рослинний і тваринний світ Атлантичного океану(слайд 9,10,11);
-         загроза океану (слайд,12).

2)    Робота з підручником.
- Що нового ви дізналися про Атлантичний океан із статті підручника?


ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Хвилі бавляться та б’ються (хвилі руками)
Наче неслухи-хлопята
І стрибають і сміються(стрибки)
Вітер їм лоскоче п’яти (нихилитися)
Вгору, вниз і знову вгору(руки вниз-вгору)
Підганяє дужий вітер,
Розгойдав він ціле море (розводять руки),
Як же хвилям не радіти.

\/ІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
1)    Робота з контурною картою (в парі)
-         Знайдіть на контурній карті Атлантичний океан та напишіть його назву.
-         Позначте острови Атлантичного океану, які ми показували сьогодні на карті.

2)    Робота в групах «Створення колажу»:
1.     Рослинний світ
2.     Тваринний світ:
-         риби;
-         тварини.

Резерв:
3.     Географічне положення
4.     Острови
5.     Моря

3) Тест за презентацією «Океани землі».

\/ІІІ. Підсумок уроку.
1) «Мікрофон»:
- Сьогодні на уроці я дізнався…
- На уроці мені сподобалось…
- Мені запам’яталось…
2) Рефлексія. Смайлики.
- Покажіть, з яким настроєм ви закінчили урок?Я бажаю, щоб гарний настрій був у вас завжди.
Д/з: підготувати повідомлення: 1) про рослинний та тваринний світ;
                                                      2) про особливості Атлантичного океану.











Комментариев нет:

Отправить комментарий